ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ
| Είδος | Προσδιορισμός |
|---|---|
| Όνομα προϊόντος | [Pro34]-Νευροπεπτίδιο Υ, άνθρωπος, αρουραίος; [Pro34]-NPY, άνθρωπος, CAS αρουραίου |
| CAS NO. | \ |
| Εμφάνιση | Λευκή έως υπόλευκη λυοφιλοποιημένη σκόνη |
| Μοριακός Τύπος | C189H285N55O57S |
| Μοριακό βάρος | 4271.8g/mol |
| Καθαρότητα (RP-HPLC) | ≥ 95.0% |
| Διαλυτότητα | Διαλυτό σε νερό (≥1 mg/mL), ρυθμιστικό PBS (pH 7,2–7,4) και DMSO (≥2 mg/mL) |
| Ενδοτοξίνη | < 1,0 EU/mg |
| Βιολογική Δραστηριότητα | Ισχυρός αγωνιστής των υποδοχέων νευροπεπτιδίου Υ (Υ1, Υ2, Υ4, Υ5). ενισχυμένη σταθερότητα και παρατεταμένη ημιζωή σε σύγκριση με το εγγενές NPY. ρυθμίζει την όρεξη, τον ενεργειακό μεταβολισμό, την καρδιαγγειακή λειτουργία και τη νευρωνική διεγερσιμότητα. διατηρεί τη δραστηριότητα μεταξύ των ειδών σε μοντέλα ανθρώπων και αρουραίων |
| Συνθήκες αποθήκευσης | -20°C για μακροχρόνια αποθήκευση (σταθερό για 2 χρόνια ως λυοφιλοποιημένη σκόνη) |
| Τοποθεσία αποθέματος | Μετοχή στις ΗΠΑ |
| MOQ | 1g |
Έρευνα υποδοχέα NPY: Διερεύνηση των σχέσεων δομής-λειτουργίας υποδοχέα Y1/Y2/Y4/Y5, που χρησιμεύει ως τυπικός συνδετήρας για προσδιορισμούς ενεργοποίησης, διαλογή αγωνιστή/ανταγωνιστή και επικύρωση σταθερότητας σε μελέτες μεταξύ ειδών.
Έρευνα νευροεπιστήμης: Μελέτη των μονοπατιών που διαμεσολαβούνται από το NPY στη ρύθμιση της όρεξης, το άγχος, την απόκριση στο στρες και τη νευρωνική διεγερσιμότητα, αξιοποιώντας την πεπτιδική του ιδιότητα αναστολέα φωσφοδιεστεράσης για την ανατομή της σηματοδότησης που σχετίζεται με το cAMP.
Καρδιαγγειακή έρευνα: Αξιολόγηση της επαγόμενης από NPY αγγειοσυστολής και ρύθμισης της αρτηριακής πίεσης, υποστήριξη μελετών για καρδιαγγειακές παθολογίες που συνδέονται με τη σηματοδότηση NPY και τη δραστηριότητα της φωσφοδιεστεράσης.
4.ΠΑΡΑΔΟΣΗ & ΑΠΟΣΤΟΛΗ
Ειδικευόμαστε στην παγκόσμια logistics για διάφορα καλλυντικά πεπτίδια. Η παραγγελία σας θα διεκπεραιωθεί με τη μέγιστη προσοχή, διασφαλίζοντας την ασφαλή, αξιόπιστη και άθικτη παράδοση.
Επαγγελματική και Ασφαλής Συσκευασία
Κάθε μπουκάλι πεπτιδίου προστατεύεται με ειδικό διάλυμα συσκευασίας για να εξασφαλίζεται σταθερότητα και ακεραιότητα κατά τη μεταφορά.
Μπορούμε επίσης να προσαρμόσουμε τη συσκευασία σύμφωνα με τις ανάγκες των πελατών.
Μέθοδοι Αποστολής
Κύρια μέθοδος: Διεθνείς αεροπορικές μεταφορές
Χρησιμοποιούμε κυρίως DHL, FedEx, UPS και TNT λόγω της παγκόσμιας αξιοπιστίας, της ταχύτητας και των προηγμένων συστημάτων παρακολούθησης. Οι αεροπορικές μεταφορές εξασφαλίζουν τον ταχύτερο χρόνο διέλευσης και ελαχιστοποιούν τις επιπτώσεις των περιβαλλοντικών παραγόντων στο προϊόν.

Η γλουταθειόνη, που συχνά αναφέρεται ως το «κύριο αντιοξειδωτικό» του σώματος, έχει μετακινηθεί από τη σχετική αφάνεια στα ιατρικά εγχειρίδια στο κέντρο της παγκόσμιας συζήτησης για την υγεία, την ευεξία και τη βιοτεχνολογία. Κάποτε γνωστό κυρίως σε ερευνητές και κλινικούς γιατρούς, αυτό το φυσικό μόριο συζητείται τώρα ευρέως σε πλαίσια που κυμαίνονται από την έρευνα χρόνιων ασθενειών έως τις τάσεις περιποίησης του δέρματος και τα συμπληρώματα διατροφής. Καθώς το ενδιαφέρον συνεχίζει να αυξάνεται, επιστήμονες, ρυθμιστικές αρχές και καταναλωτές επανεξετάζουν τι είναι η γλουταθειόνη, τι μπορεί να κάνει και πώς πρέπει να χρησιμοποιείται υπεύθυνα.
Με την εμβάθυνση της εφαρμογής της στρατηγικής "Made in China 2025" και την ταχεία πρόοδο της κατασκευής εξοπλισμού υψηλής τεχνολογίας, η βιομηχανία ζεύξης της Κίνας επιταχύνει τον μετασχηματισμό της προς την έξυπνη και προσανατολισμένη στην ακρίβεια ανάπτυξη.
Η παγκόσμια συζήτηση γύρω από τα φάρμακα που βελτιώνουν την απόδοση έχει ενταθεί για άλλη μια φορά καθώς τα αναβολικά στεροειδή, ιδιαίτερα τα προϊόντα που διατίθενται στην αγορά ως Oil Dianabol, συνεχίζουν να εμφανίζονται σε παράνομες αγορές. Το Dianabol, επιστημονικά γνωστό ως methandrostenolone, είναι ένα από τα πιο γνωστά αναβολικά στεροειδή στην ιστορία του bodybuilding. Αρχικά αναπτύχθηκε στα μέσα του 20ου αιώνα για ιατρική χρήση, έχει γίνει εδώ και καιρό αμφιλεγόμενο λόγω της εκτεταμένης κακής χρήσης, των κινδύνων για την υγεία και των ρυθμιστικών καταστολών.